ИРИНА КОВАЛИШ: В УКРАИНЕ ДОЛГИ ПО ЗАРПЛАТЕ ПРИБЛИЖАЮТСЯ К РЕКОРДНОЙ ОТМЕТКЕ В 2,6 МИЛЛИАРДА ГРИВЕН

Депутат Одеської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, заступник голови постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Ірина Коваліш прокоментувала нові оприлюднені дані Держкомстату про невтішне зростання заборгованості по зарплатах за станом на 1 червня 2018 року.

"Кабмін не справляється з ростом заборгованості по виплатах заробітних плат. Незважаючи на анонсовані урядом реформи і пов'язане з ними збільшення окладів, зокрема у медичних працівників, в Україні продовжують накопичуватися і зростати борги. З початку року заборгованість з виплат зарплат зросла на 8,1% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і на 1 червня борги по зарплаті наблизилися до позначки в 2,6 мільярда гривень. До сумного рекорду десятиліття, встановленого нинішньою владою в листопаді 2017 року, не вистачає всього 20 мільйонів. Це говорить про те, що уряд зовсім нічого не зробив для поліпшення ситуації з виплат зарплат. Більш того, Кабмін за рік встиг дати ще нову порцію свідомо нездійсненних обіцянок. Наприклад, в рамках так званої медреформи урядом обіцяні нові високі оклади співробітникам первинної ланки медичної допомоги. А по факту: сфера медицини та надання соціальної допомоги на ряду з промисловою галуззю - всеукраїнські лідери по зарплатних боргах", - зазначила Ірина Коваліш.

За даними Держкомстату, на 1 червня 2018 року в п'ятірку регіонів з невтішними темпами зростання заборгованості по виплатах заробітної плати увійшли Запорізька, Тернопільська, Чернігівська, Херсонська і Вінницька області. В ОПОЗИЦІЙНОМУ БЛОЦІ офіційні заяви Кабміну, що стосуються наміру вирішити цю проблему називають імітацією. По-перше, в опозиції вважають, що офіційні дані нижче реальних показників. По-друге, законні санкції по відношенню до підприємств-боржників не застосовують. По-третє, чинний механізм примусового стягнення заборгованості виявився неефективним: за два весняні місяці (квітень-травень) з 2,5 млрд. боргу вдалося стягнути всього 89 мільйонів, у той час як за цей же термін заборгованість із зарплати зросла майже на 140 млн. гривень. І, по-четверте, чинна влада самоусунулася від вирішення проблеми на підконтрольних Україні частинах Донецької та Луганської областей: ще в 2015 році із загальної суми заборгованості виключений 1,3 млрд. грн. боргів, які значилися за підприємствами, розташованими в зоні АТО.

 

Зростання заборгованості по заробітним платам від початку року у % на 1.06.2018 р. в порівнянні з 1.01.2018 р. в регіональному розрізі:

Поделиться: